Rock Werchter komt met berg nieuwe namen

Rock Werchter is met een hele berg nieuwe namen gekomen. Hieronder het complete overzicht. Maar dat kun je uiteraard ook vinden op de website van het festival zelf. Een greep uit het nieuwe aanbod…

Phoenix
leverde volgens sommigen een hele sterke plaat af vorig jaar: Wolfgang Amadeus Phoenix. Een goed moment om die toch nog eens beter te gaan beluisteren.
Skunk Anansie
was in de jaren negentig behoorlijk populair. Ze zijn er jaren tussenuit geweest en eigenlijk is het wel heel aardig die oude hits van toen eens live te kunnen aanschouwen.
The XX
is dé hit uit 2009 en stonden in alle jaarlijstjes. Op de plaat klinkt het als minimale pop met sensuele zang. Ik moet er alleen nog eens een mening over vormen.
Kyteman was gestopt maar is bezig met een internationale carrière. Vast goed voor een klein feestje.
Op vrijdag staan de Editors er. Die zijn op festivals de laatste jaren niet weg te slaan. Aardige band maar is het ondertussen een beetje overkill?
30 Seconds To Mars is echt voor de emo fans (en het verhaal: “acteur wordt zanger, trekt stoere kleren aan en neemt een funky kapsel”). Ik vind het wat overdreven Amerikaanse pubermuziek. Maar ik hou ook gewoon niet van die overdreven emo. Sorry.
The Temper Trap is een nieuw hip bandje om eens in de gaten te houden.
Them Crooked Vultures
was de verrassingsact op Lowlands 2009 met Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana),  Josh Homme (Queens of the Stone Age, Kyuss) en John Paul Jones (Led Zeppelin). Stoner rock. Best aardig ook. Kan het niet anders omschrijven.
Alice in Chains is een bekende rock – grunge band uit de jaren 90 die ik gewoon nog niet gezien heb… herkansing dus.
Wolfmother speelt aanstekelijke jaren 70 rock. Heerlijk eerste album, dus hoog tijd om dat tweede album ook maar weer eens op te zetten.

Eigenlijk nu al best wel een goed programma, met nieuwe en oude toppers, wat opvullertjes en een aantal momenten om uitgebreid te gaan eten. En een aantal bands om eens van tevoren beter te gaan beluisteren. Voorpret noemen ze dat. Toch ook benieuwd naar de namen die nog gaan volgen. Zo mis ik toch nog wat progressieve rock, postrock en fatsoenlijke metal. We zullen zien. En we zullen er bij zijn.

Donderdag

  • Main Stage
    • Faithless
    • Muse
    • Phoenix (nieuw)
    • Skunk Anansie (nieuw)
  • Pyramid Marquee
    • Crookers (nieuw)
    • Bloody Beetroots Deathcrew 77 (nieuw)
    • La Roux
    • The XX (nieuw)
    • Kyteman’s Hiphop Orchestra (nieuw)

Vrijdag

  • Main Stage
    • Green Day
    • Editors (nieuw)
    • 30 Seconds To Mars (nieuw)
    • Rise Against (nieuw)
  • Pyramid Marquee
    • LCD Soundsystem (nieuw)
    • Jack Johnson
    • The Gaslight Anthem (nieuw)

Zaterdag

  • Main Stage
    • Rammstein
    • P!nk
    • The Ting Tings (nieuw)
    • Gossip
  • Pyramid Marquee
    • Booka Shade (nieuw)
    • Empire Of The Sun (nieuw)
    • Florence + The Machine
    • The Temper Trap (nieuw)
    • Delphic (nieuw)

Zondag

  • Main Stage
    • Pearl Jam
    • Them Crooked Vultures (nieuw)
    • Alice in Chains (nieuw)
    • Wolfmother (nieuw)
  • Pyramid Marquee
    • Vitalic
    • The Black Box Revelation (nieuw)
Scroll naar boven